Profil matematyczny w I Ogólnokształcącym Liceum Akademickim im. Janiny Kossakowskiej- Dębickiej w Kielcach zapewnia wysoki poziom nauczania przedmiotów, profesjonalną kadrę oraz ciekawe lekcje z niekonwencjonalnymi rozwiązaniami. Największy nacisk położony jest na naukę matematyki, informatyki lub fizyki lub geografii. Edukacja nie ogranicza się tylko do nauki teorii, na lekcjach uczniowie wykonują zadania i doświadczenia, które pozwalają na sprawdzenie poznanych zagadnień w praktyce. Nauka w profilu matematycznym w I Ogólnokształcącym Liceum Akademickim im. Janiny Kossakowskiej- Dębickiej w Kielcach pozwala rozwijać zainteresowania przedmiotami ścisłymi, daje uczniom odpowiedź jak funkcjonuje świat, jakie są jego właściwości, jakie prawa nim rządzą a przez to buduje solidne podstawy dla dalszej edukacji.

Szkolny System Edukacyjny