Nauka biologii i chemii wymaga umiejętności obserwacji przyrody, planowania doświadczeń laboratoryjnych oraz prowadzenia hodowli. Możliwość takiej edukacji stwarza współpraca I Ogólnokształcącego Liceum Akademickiego (OLA)  z wieloma instytucjami. Uczniowie będą mieli możliwość zapoznania się z egzotycznym ekosystemem rafy koralowej w porównaniu z akwenami słodkowodnymi, obserwacji rozwoju krzyżówki  genetycznej czerwonej hybrydy kalifornijskiej (Red Hybryd of California), poznają tajemnicę mikroskopii elektronowej, dowiedzą się czym są kryształy kwasów porostowych.

Tak szeroka oferta możliwa jest dzięki życzliwej współpracy z uczelniami wyższymi i licznymi instytucjami, dla  których poziom  edukacji młodzieży ma istotne znaczenie, ponieważ upatrują w tym dobrze przygotowanej kadry pracowniczej na przyszłość.

 

Szkolny system edukacyjny