REGULAMIN REKRUTACJI DO
W KIELCACH
NA ROK SZKOLNY 2024/2025

Postanowienia ogólne

Szkoła rekrutuje uczniów szczególnie uzdolnionych i twórczych z obszaru całego kraju.
W roku szkolnym 2024/2025  I Ogólnokształcące Liceum Akademickie im. Janiny    Kossakowskiej-Dębickiej w Kielcach przeprowadza rekrutację dla  absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej.

Procedura rekrutacji

Rekrutacja odbywa się do 7 dwunastoosobowych  oddziałów, w których realizowane są przedmioty w zakresie rozszerzonym, zwanych dalej profilami.  Ilość klas danego profilu uzależniona jest od ilości złożonych deklaracji .

W roku szkolnym 2023/2024 prowadzony jest nabór do następujących klas pierwszych
ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025:

Profile klas:

1. A) profil medyczny – rozszerzona biologia i chemia
  2. B) profil prawniczy –  rozszerzony j. polski, historia/WOS  (do wyboru);
  3. C) profil matematyczny –  rozszerzona matematyka, fizyka/geografia (do wyboru);
  4. D) profil matematyczny z grafiką komputerową- rozszerzona matematyka, informatyka
  5. E) klasa artystyczno-medialna  rozszerzony polski,  j. angielski, zajęcia artystyczne (taniec, teatr)
  6. F) profil pedagogiczny z elementami psychologii-  rozszerzony j. polski, historia/biologia, (do wyboru), zajęcia z zakresu pedagogiki i psychologii
  7. G) NOWOŚĆ klasa sztuk walki- rozszerzona biologia,  język angielski, zajęcia wychowania fizycznego wzbogacone o sztuki walki + coroczne praktyki prowadzone w Europejskim Centrum Budo DOJO Stara Wieś.

Podanie
o przyjęcie do I Ogólnokształcącego Liceum Akademickiego im. Janiny Kossakowskiej-Dębickiej w Kielcach wraz z kwestionariuszem osobowym ucznia należy pobrać ze strony internetowej szkoły lub w sekretariacie I OLA.

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY- do pobrania

PODANIE O PRZYJĘCIE- do pobrania

1. OD 01.04.2024  DO 28.06. 2024r. do godz. 15.00 rodzice lub prawni opiekunowie kandydata składają podanie o przyjęcie do I Ogólnokształcącego Liceum Akademickiego im. Janiny Kossakowskiej-Dębickiej  w Kielcach wraz z kwestionariuszem osobowym ucznia w sekretariacie szkoły lub przesyłają na adres: I Ogólnokształcące Liceum Akademickiego im. Janiny Kossakowskiej-Dębickiej w Kielcach ul. Rzeczna 2, 25-039 Kielce, tel.  41-301-01-13.

2. Postępowanie kwalifikacyjne:

Etap I:
28 czerwca 2024 r.

Komisja Rekrutacyjna powołana przez Dyrektora I Ogólnokształcącego Liceum Akademickiego im. Janiny Kossakowskiej-Dębickiej w Kielcach dokonuje wstępnej weryfikacji kandydatów na podstawie złożonych dokumentów.

Etap II:
  3 lipca 2023 r.

Kandydaci zaproszeni do drugiego etapu przystąpią w dniu 1 lipca 2024r. o godz. 9:00 do  wewnętrznych testów kompetencji z obszaru danych przedmiotów, w zależności od deklarowanego profilu kształcenia.

Kandydaci do klasy artystyczno-medialnej po zaliczeniu testów kompetencji muszą wziąć udział w warsztatach artystycznych . O terminie warsztatów zainteresowani zostaną poinformowani  w dniu egzaminu. Zaliczenie warsztatów (w przypadku klasy artystyczno-medialnej) oraz testów jest warunkiem koniecznym dopuszczenia do dalszej procedury przyjęcia do I Ogólnokształcącego Liceum Akademickiego im. Janiny Kossakowskiej-Dębickiej w Kielcach.

Laureaci i Finaliści
Olimpiad Przedmiotowych są przyjęci bez pisania testów wewnętrznych.

Etap III:

08. 07. 2024 r.

W dniu 8  lipca kandydaci, którzy zaliczyli testy wewnętrzne proszeni są o dostarczenie świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenia o wynikach egzaminów zewnętrznych.   I Ogólnokształcące  Liceum Akademickie  im. Janiny Kossakowskiej-Dębickiej w Kielcach  ustala system punktowy:

• wynik egzaminu zewnętrznego
    100 – 90%     –     10 pkt
    89 – 80%     –     8 pkt
    79 – 70%     –     6 pkt
    69 – 60%     –     4 pkt
    poniżej 60% –     2 pkt
  • wynik testu wewnętrznego:
    100 – 90%    –      10 pkt
    89 – 80%    –      8 pkt
    79 – 70%    –      6 pkt
    69 – 60%    –      4 pkt
    poniżej 60% –      2 pkt

O przyjęciu kandydata do I Ogólnokształcącego Liceum Akademickiego im. Janiny Kossakowskiej-Dębickiej w Kielcach decyduje suma uzyskanych podczas rekrutacji punktów (max 20 pkt.).

1. Terminy związane z rekrutacją:
    – do 28 czerwca 2024r. – składanie dokumentów rekrutacji – podania i kwestionariusza
    oraz informacji o szczególnych osiągnięciach ucznia;
    – 1 lipca 2024r. godz.9:00 – testy wewnętrzne;
    – do 8 lipca 2024r. – ogłoszenie listy osób dopuszczonych do III etapu rekrutacji;
    składanie dokumentów w sekretariacie szkoły (oryginał lub potwierdzona kopia): świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o wynikach egzaminów zewnętrznych, dwie fotografie (zdjęcia legitymacyjne);

do 10 sierpnia 2024 r. – potwierdzenie przez kandydata woli podjęcia nauki w szkole. Potwierdzenia można dokonać telefonicznie w sekretariacie szkoły (41/ 301-01-13).
Brak potwierdzenia może spowodować usunięcie kandydata z listy osób przyjętych i uzupełnienie  z listy rezerwowej.

5. Od decyzji Komisji Rekrutacyjnej przysługuje prawo odwołania do dyrektora I Ogólnokształcącego Liceum Akademickiego im. Janiny Kossakowskiej-Dębickiej w Kielcach w ciągu 14 dni od jej ogłoszenia.
6. Nabór uzupełniający przeprowadza się w zależności od potrzeb i możliwości Szkoły.