W IOLA nie ma nudy, dzisiaj uczniowie klasy II wraz z wychowawcą mgr Żanetą Barycką, a także nauczycielem języka polskiego mgr Małgorzatą Lepucką mieli przyjemność uczestniczyć w spektaklu pt. ‚Ballady. Mickiewicz – wyprawa na Duchy Wschodnie” w Kieleckim Teatrze Tańca. Przedstawienie zostało stworzone wokół dzieła pt. „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, nawiązując swoją treścią do tematu patriotyzmu i tożsamości narodowej. Koncept posiadał także pogłębiony aspekt społeczny, tym samym odnosząc się do aktualnych wydarzeń za nasza wschodnią granicą. W spektaklu brali udział aktorzy i tancerze, a także muzycy grający ‚na żywo’. To spektakularne widowisko taneczno-muzyczne było doskonałą okazją do rozwoju osobistego naszych uczniów oraz zapewniło bezpośredni kontakt z kulturą, tańcem i artystami.