W dniu dzisiejszym, w naszej szkole, tradycyjnie odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości. Pod czujnym okiem naszego historyka – Pani mgr Jolanty Gwóźdź, uczniowie przygotowali się do debaty Oxfordzkiej. Podczas wydarzenia zmagali się z potwierdzeniem, bądź obaleniem następującej tezy: „ Czy święto niepodległości inspiruje Polaków do jedności”. W debacie wystąpili:
 Hanna Bednarska jako „Marszałek debaty”;
Tomasz Zieliński jako „Sekretarz”;
Po jednej ze stron:
– Maja Szczepanik,
– Kacper Olchawa,
– Maciej Mysiór,
– Andrzej Markiton,
Po stronie opozycji:
– Wanda Domagała,
– Dominika Jagodzińska,
– Nikola Wójcik,
 – Wiktoria Czerwińska.
Dziękujemy bardzo za możliwość uczestnictwa w debacie na takim wysokim poziomie.
Po wspaniałej debacie, czas na cudowny spektakl pt. „Święto Niepodległości”, który był przygotowany przez Pana Lecha Sulimierskiego i uczniów z klasy pierwszej:
Wystąpili:
 -Maria Chubarova,
– Viktoria Temchenko,
 – Filip Wojsa,
– Piotr Dziura,
– Adam Jasiński,
– Wiktoria Skóra.
Podsumowaniem tego uroczystego dnia było wspólnie odśpiewanie Hymnu Polski oraz innych pieśni patriotycznych