‼️💥ZAJĘCIA Z MISTRZAMI ŚWIATA, 🏆🥋zgłębianie tajemnic samodoskonalenia, spotkanie z ROBERTEM LEWNDOWSKIM⚽️, spotkania herbaciane☕️ , TAJEMNICE CYFROWEGO ŚWIATA📲🌐, mobilne laboratorium🍃– To tylko nieliczne atrakcje, które nasi uczniowie mają już za sobą.
☀️Uczniowie I Ogólnokształcącego Liceum Akademickiego mają już za sobą niezapomniany, pobyt w Europejskim Centrum BUDO Dojo Stara Wieś Dojo Stara Wieś Tegoroczne zajęcia odbyły się pod hasłem:
„DZIŚ MUSZĘ ZWYCIĘŻYĆ TEGO CZŁOWIEKA, KTÓRYM BYŁEM WCZORAJ”
🥋Sensei Paweł Krzywański- Wicemistrz świata i mistrz Europy w karate tradycyjnym -treningiem wprowadzającym rozpoczął drugi dzień zajęć w ramach Zielonej Szkoły.
☀️Uczniowie odbyli lekcję SAMODOSKONALENIE- – celem zajęć było wypracowanie pokazu prostego układu skoordynowanych i harmonijnych ruchów. W ostatnim dniu odbył się uroczysty pokaz zwieńczony nagrodami – to wszystko w.. 💥największej w Polsce sali do sztuk walki.‼️
‼️💥Jedną z niespodzianek było spotkanie online i rozmowa z kolejnym MISTRZEM…jednym z najlepszych piłkarzy swojego pokolenia na świecie- 💥ROBERTEM LEWANDOWSKIM⚽️‼️.
☀️Uczniowie mieli możliwość zdawania pytań. Jego mama Iwona Lewandowska, poprowadziła trening motoryczny i wspólnie z synem opowiedziała o roli autorytetów w życiu człowieka. „MAM SWOJEGO MENTORA” – czyli jaką rolę dla Roberta Lewandowskiego odegrali rodzice, nauczyciele i trenerzy.
☀️Tematem przewodnim kolejnej lekcji prowadzonej przez Marię Stachurską „MAM WARTOŚCI I IDEAŁY” była historia Stanisławy Leszczyńskiej- położnej, aresztowanej podczas wojny, więźniarki KL Birkenau, która z narażeniem życia ratowała nowo narodzone dzieci.
☀️Jedna z lekcji „TAJEMNICE KWITNĄCEJ WIŚNI…”poruszała temat sztuki tworzenia i utrzymania ogrodów japońskich, ich historii, filozofii i zasad, które wprowadzają w zdumienie niejednego miłośnika przyrody.
Częścią warsztatów było również spotkanie w stajni, w której uczniowie poznali historie uratowanych koni. Rąbanie drewna, plewienie roślin-to tylko nieliczne praktyki samodoskonalenia.
📲🌐, Ogromne zaciekawienie, a zarazem zachwyt wzbudziły kolejne zajęcia- „CYFROWY ŚWIAT JUTRA – SZANSE I ZAGROŻENIA”. Mowa tu o METAVERSUM, które już wkrótce ma zastąpić obecny Internet. Nowy projekt Marka Zuccerberga zakłada stworzenie równoległego świata… Jak się przygotować do nowej rzeczywistości? Uczniowie zgłębiali m.in. takie zagadnienia.
Zabawy z sorobanem i arytmetyką mentalną – gry intelektualne i logiczne usprawniły umiejętności już nabyte.
Uczniowie nauczyli się liczyć na japońskim sorobanie. 😎
📖„Dobre wspomnienia są jak klejnoty, Nicky. Nie ma dwóch identycznych. Człowiek zbiera je, zachowuje, aż pewnego dnia, obejrzawszy się za siebie, dostrzega, iż utworzyły długą, wielobarwną bransoletkę” (James Patterson, Pamiętnik pisany miłością).