Dzisiaj, w I Ogólnokształcącym Liceum Akademickim, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla maturzystów. Wręczenie świadectw odbyło się w Sali Lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Uroczystości towarzyszyły ogromne emocje, nie zabrakło też wzruszeń.

„Spędziliście w szkole różny czas, jedni byli z nami przez trzy lata, inni nieco krócej. Ale tak naprawdę wszyscy za krótko. Chcielibyśmy ciągle być z Wami, by móc przyglądać się Waszym osiągnięciom i sukcesom, ale droga życiowa wymaga, abyście poznawali więcej i szli dalej, sięgając po nowe. Z bólem serca rozstajemy się z Wami, wierząc jednak, że wiele razem przeżyliśmy, że wiele się nauczyliście i jesteście bogatsi w doświadczenia i wspomnienia”, powiedziała do maturzystów ich wychowawczyni dr hab. Małgorzata Jóźwiak.

Miłą niespodzianką była dla wszystkich prezentacja multimedialna, w której przypomniała najważniejsze wydarzenia z życia szkoły.

Najlepsi absolwenci otrzymali statuetki „Primus Academicus” i nagrody, a wszyscy rodzice listy gratulacyjne.

Podczas uroczystości absolwenci szkoły oficjalnie przekazali sztandar na ręce uczniów klas młodszych, a wydarzenie uświetniła część artystyczna w reżyserii Lecha Sulimierskiego, aktora i przyjaciela szkoły.

Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia na egzaminie dojrzałości i mamy nadzieję, że będą miło wspominać czas spędzony w murach I Liceum Akademickiego.

ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA ZDJĘĆ Z BIEŻĄCYCH WYDARZEŃ W NASZEJ GALERII 2021-2022.