Uczniowie klasy pierwszej I Ogólnokształcącego Liceum Akademickiego im. Janiny Kosssakowskiej-Dębickiej w Kielcach zapoznają się z twórczością Williama Szekspira.

W czwartek (7 kwietnia), po lekcjach, razem z wychowawcą mgr Oliwią Bierońską wyjechali do Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, gdzie obejrzeli spektakl „Hamlet” w reżyserii Bartosza Szydłowskiego na podstawie „Hamleta” Williama Szekspira w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka oraz idei i fragmentów tekstów Stanisława Wyspiańskiego (Studium o „Hamlecie”, Śmierć Ofelii).

Dzisiaj (8 kwietnia) będą uczestniczyć w wykładzie dotyczącym twórczości Szekspira „W tym szaleństwie jest metoda”. Hamlet – szaleniec czy szalenie dobry aktor?, który wygłosi mgr Oliwia Bierońska. Następnie zwiedzą Muzeum Narodowe i wrócą do Kielc.

ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA ZDJĘĆ Z BIEŻĄCYCH WYDARZEŃ W NASZEJ GALERII 2021-2022.