Tegoroczny maturzysta Piotr Kuc, został po raz trzeci, laureatem Olimpiady Matematycznej. Do finału zawodów zakwalifikowało się 164 uczniów.

Komitet Główny Olimpiady Matematycznej postanowił przyznać 43 tytuły laureata oraz nagrody pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia. Piotr zajął 10 miejsce i otrzymał nagrodę drugiego stopnia.

Do egzaminu dojrzałości zostało już tylko 29 dni, ale w tej sytuacji, o matematykę Piotr nie musi się martwić. Olimpiada przedmiotowa zwalnia go z matury, a dzięki specjalnym uprawnieniom uzyskuje maksymalny wynik bez podejścia do egzaminu. Teraz więc może przygotowywać się spokojnie do pozostałych przedmiotów.

Warto przy tej okazji dodać, że Piotr Kuc został wyróżniony w ostatnim czasie przez Ministra Edukacji i Nauki. Otrzymał dyplom za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2020/2021. Ze względu na udział w finale Olimpiady Matematycznej, nie mógł uczestniczyć w uroczystości wręczenia dyplomów w Kuratorium Oświaty, dlatego dokument został wysłany do szkoły.

Dziś odebrał dyplom podczas apelu szkolnego.

Piotrze! Jeszcze raz gratulujemy dotychczasowych sukcesów i oczywiście, życzymy kolejnych!