Dnia 15.02.2022 roku w I Ogólnokształcącym Liceum Akademickim odbył się Dzień Podróżnika.

Prof. dr hab. Marek Jóźwiak oraz dr hab. Małgorzata Jóźwiak opowiadali uczniom o swojej wyprawie naukowej do Brazylii, którą odbyli w kwietniu 2012 roku. Podczas niej odwiedzili trzy miasta – San Salvador, Manaus oraz Recife (Pernambuco) oraz płynęli rzekami Solimoes i Negro, które są dopływami Amazonki.

Uczniowie mieli okazję poznać tradycję oraz narodowe ubiory Brazylijczyków, a także skosztować brazylijskich potraw, przygotowanych przez Panią dr hab. Małgorzatę Jóźwiak. Dowiedzieli się również, jakie plemiona zamieszkują Amazonię oraz jakie gatunki zwierząt i roślin można spotkać w deszczowym lesie tropikalnym.

Przed rozpoczęciem wykładu można było posłuchać brazylijskich piosenek w wykonaniu artystki Celestiny Marii.

ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA ZDJĘĆ Z BIEŻĄCYCH WYDARZEŃ W NASZEJ GALERII 2021-2022.