❤ Dziś coroczne święto zakochanych, czyli Walentynki ❤ Z tej okazji w naszej szkole, kilka dni temu, uruchomiona została poczta walentynkowa 💌 Zaadresowane życzenia trafiły dziś do adresatów 😊
Także, z okazji Walentynek, uczniowie na długiej przerwie, zatańczyli taniec belgijski 💃
Dodatkowo, Przewodnicząca Szkoły częstowała wszystkich ciasteczkami 🍪
Dzień świętego Walentego jest zakorzeniony w polskiej kulturze.
Walenty był rzymskim lekarzem i prawdopodobnie także biskupem Interrammy (obecnie Terni), który żył w III wieku. Zasłynął z udzielania ślubów legionistom, pomimo obowiązującego zakazu zawierania małżeństw przez młodych żołnierzy. Kiedy o tej działalności dowiedział się cesarz Klaudiusz II, rozkazał wtrącić Walentego do więzienia.
Biskup, odbywając karę, zakochał się w niewidomej córce strażnika. Zdołał uprosić swojego dozorcę, by mógł zobaczyć się z nią i zbadać jej wzrok. Dziewczyna wyzdrowiała już na pierwszym spotkaniu, a rozgniewany przebiegiem sprawy cesarz, zdecydował o posłaniu lekarza na śmierć.
Według legendy Walenty na dzień przed egzekucją napisał do ukochanej list, który zakończył słowami „od Twojego Walentego”. Stąd ma się wywodzić późniejszy zwyczaj wzajemnego wysyłania sobie okolicznościowych kartek – walentynek 😊
ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA ZDJĘĆ Z BIEŻĄCYCH WYDARZEŃ W NASZEJ GALERII 2021-2022.