Od dzisiaj (1 lutego) można zwiedzać wystawę fotograficzną „Przyroda wokół historii” w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.
Wystawa jest retrospektywą konkursu organizowanego przez I Ogólnokształcące Liceum Akademickie im. Janiny Kossakowskiej-Dębickiej w Kielcach, od 2013 roku. Temat nawiązuje do autorskiej interpretacji hasła zawartego w tytule – „Przyroda wokół historii”.
Konkurs, od pierwszej edycji, cieszy się ogromnym powodzeniem. Dotychczas odbyło się 9 edycji. Wzięło w nich udział blisko 100 uczniów szkół podstawowych i średnich z województwa świętokrzyskiego, którzy nadesłali ponad 150 fotografii.
Zdjęcia przedstawiają przede wszystkim piękno krajobrazu świętokrzyskiego, niektóre z nich, zostały wykonane także w innych częściach Polski i za granicą.
Prace konkursowe, każdego roku, ocenia profesjonalne jury, w skład którego wchodzili m.in. fotografik i twórca Kieleckiej Szkoły Krajobrazu – Paweł Pierściński, artysta fotograf – Antoni Myśliwiec oraz profesor sztuki z Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach – Małgorzata Bielecka-Kiesner.
Wystawę można zwiedzać do 21 lutego w godzinach pracy WDK. Wstęp jest bezpłatny. Zachęcamy do oglądania ekspozycji.
ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA ZDJĘĆ Z BIEŻĄCYCH WYDARZEŃ W NASZEJ GALERII 2021-2022.
Fot. Agnieszka Markiton, PIK