Uczniowie I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Janiny Kossakowskiej- Dębickiej w Kielcach przygotowali przedstawienie pt. „Opowieść wigilijna” na podstawie powieści Charlesa Dickensa.  Spektakl został wystawiony w Domu Kultury „Zameczek” z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Głównym bohaterem powieści jest stary, skąpy kupiec, Ebenezer Scrooge, który pracuje w kantorze. W Wigilię Bożego Narodzenia, do jego domu, przybywa duch jego wspólnika, Jakuba Marley’a, który go ostrzega, że jeśli się nie zmieni, po śmierci czeka go wieczna męka. Zjawa zapowiada odwiedziny trzech innych duchów, dzięki którym los Scrooge’a może się odmienić. Duchy przybywają i ukazują mu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, jak go czeka, jeśli pozostanie taki, jak jest. Powieść kończy się wielką przemianą głównego bohatera.

W rolę głównego bohatera wcielił się Tomasz Zieliński. Oprócz niego, na scenie wystąpili: Aleksander Mazur, Aleksander Jach, Hanna Bednarska, Jan Piętak, Konrad Przepióra, Maciej Lesiak, Maja Jakubczyk, Natalia Biernacka, Nina Kaszyńska, Oliwia Podolecka, Rafał Boroński, Zuzanna Głuszek i Zuzanna Smorąg. Spektakl wyreżyserowała Nikola Wójcik.

Uczniowie włożyli w przygotowanie przedstawienia dużo wysiłku i zaangażowania. Występ w „Zameczku” poprzedziło wiele prób, dzięki którym zagrali jak profesjonalni aktorzy. Widzowie byli zachwyceni.

 

ZAPRASZAM DO OGLĄDANIA ZDJĘĆ Z BIEŻĄCYCH WYDARZEŃ W NASZEJ GALERII 2021-2022 🙂