Na jednej z lekcji geografii uczniowie klasy drugiej przedstawiali prezentacje na temat zróżnicowania religijnego i kulturowego ludności świata. Poznali wiele cennych informacji i ciekawostek na ten temat.

Andrzej Markiton przygotował kolorową prezentację z podkładem muzycznym o kulturze chińskiej. Uczniowie dowiedzieli się ciekawostek o języku, religii, świętach, architekturze, przesądach i zwyczajach, sztuce, jedzeniu i ubiorze.

Kacper Olchawa wygłosił wykład na temat chrześcijaństwa. W jego wypowiedzi zostały zawarte informacje dotyczące historii religii, jej najważniejszych założeń, wpływu na kulturę i cywilizację europejską np. edukację, prawa kobiet, dzieci i starców, cywilne i moralne wartości, sądownictwo, sztukę, naukę, zasady wychowania oraz katastrofę, jaką była dla Europy rewolucja protestancka.

Mateusz Salwa przedstawił prezentację dotyczącą Żydów. W trakcie jego wypowiedzi uczniowie mogli posłuchać tradycyjnej żydowskiej muzyki. Poznali informacje na temat żydowskiej tradycji, kultury i historii, a także usłyszeli krótkie życiorysy znanych Żydów.

Maja Jakubczyk przygotowała prezentację o buddyzmie jako religii, filozofii i wiedzy naukowej o umyśle. Przybliżyła uczniom historię Buddy oraz religię buddyjską. Dowiedzieli się również wielu rzeczy na temat poglądów buddyjskich, medytacji, nirwany, a także symboli buddyzmu.

Na zakończenie Dominika Moćko przybliżyła uczniom kulturę i wiarę islamską. Po prezentacji każdy uczeń otrzymał mały podarunek w postaci tradycyjnego musu porzeczkowego posypanego rodzynkami sułtańskimi.

 

ZAPRASZAM DO OGLĄDANIA ZDJĘĆ Z BIEŻĄCYCH WYDARZEŃ W NASZEJ GALERII 2021-2022 🙂