🤝I Ogólnokształcące Liceum Akademickie, w ostatnim czasie, nawiązało współpracę z Europejskim Centrum Budo – Dojo, w Starej Wsi. To unikatowy na skalę światową kompleks, zbudowany zgodnie z kanonami architektury japońskiej, w polskim krajobrazie, który działa od listopada 2009 roku 🇯🇵
✅Dojo jest największym na świecie ośrodkiem, w którym odbywają się specjalistyczne treningi dalekowschodnich sztuk i sportów walki. Z oferty ośrodka mogą korzystać nie tylko sportowcy, ale również amatorzy.
✅W Dojo odbywają się również konferencje oraz spotkania integracyjne. Podczas wizyty w ośrodku można wziąć udział w warsztatach przygotowywania sushi, kaligrafii, ikebany i origami, które przybliżają kulturę japońską 🧘‍♀
✅Od 2019 roku kompleks jest również Europejskim Centrum Budo, którego ambicją jest propagowanie idei samodoskonalenia oraz spokoju.
Chcemy zachęcić młodzież naszego Liceum do korzystania z propozycji składanych przez Dojo. Dostrzegamy pozytywne aspekty działalności ośrodka, w szczególności te, które wpływają na kształtowanie charakteru, umiejętności pracy zespołowej i postrzeganie natury jako nieodłącznego elementu życia każdego człowieka 👪