Uczniowie jednej z klas I Ogólnokształcącego Liceum Akademickiego mieli okazję podziwiać wystawę Rafała Olbińskiego znajdującą się obecnie w Muzeum Narodowym w Kielcach.😄🔍
⬇„Rafał Olbiński przez historyków sztuki zaliczany jest do współczesnych surrealistów, przedstawicieli realizmu magicznego, niekiedy nawet określany jest mianem symbolisty. Niewątpliwie w jego dziełach można odnaleźć każdy z tych nurtów. 🕵️‍♂️
Świat Rafała Olbińskiego jest nietuzinkowy, można się w nim zatopić bez granic, wpatrywać bez końca na idealny wręcz porządek, który panuje na jego płótnach. Ale Rafał Olbiński to nie tylko obrazy. Olbiński to również ilustracje, projekty okładek czasopism i książek, a także plakaty, które przyniosły mu wielką sławę.
Wystawa monograficzna Rafała Olbińskiego miała na celu przybliżenie twórczości tego wyjątkowego artysty urodzonego w Kielcach.”😄
Czas trwania wystawy: 1 lipca – 31 października 2021
Dawny Pałac Biskupów Krakowskich
😄