Wkrótce będzie dostępna książka autorstwa dr hab. Małgorzaty Jóźwiak opisująca pięciolecie istnienia I Ogólnokształcącego Liceum Akademickiego im. Janiny Kossakowskiej-Dębickiej w Kielcach. Ze względu na rocznicowy charakter wydania znajdziecie Państwo w niej informację o przebiegu nauki i ciekawych wydarzeniach, które miały miejsce w I OLA z Waszym udziałem. Załączamy tylko niektóre zdjęcia z okresu pobytu naszych uczniów w szkole. Wydawnictwo ukaże się pod koniec sierpnia 2019 r. Osoby zainteresowane zakupem książki proszone są o informację mailową na adres olaszkola@olaszkola.pl. Zakup książki będzie możliwy bezpośrednio w szkole lub w formie przesyłki pocztowej pod wskazany adres. Ilość chętnych determinuje wielkość nakładu. Cena książki 55 zł.

Fragment książki:

Fragmenty wykładu mec. Macieja Jóźwiaka, inaugurującego rok szkolny 2017/2018

„Jacek Walkiewicz , psycholog i mówca motywacyjny w swoim wystąpieniu zatytułowanym „ Pełna moc możliwości „ powiedział : Marzenia są bezużyteczne, są tylko po to żeby je spełniać.

Mec. Jóźwiak :

 Nie zgadzam się z tą tezą . Marzenia są bezużyteczne , ale tylko dla tych , którzy nie chcą ich spełniać. Dla tych którzy chcą , stanowią motywację, taki drive który pcha ich do podejmowania kolejnych działań zbliżających ich do celu……”

a dalej

„………chciałbym przywołać słowa świętej pamięci Władysława Bartoszewskiego, historyka, publicysty, polityka, Ministra Spraw Zagranicznych Polski . Bartoszewski zwykł mawiać : Są rzeczy które się opłaca , ale nie warto, są i  takie, które warto, ale się nie opłaca.

SPEŁNIAĆ MARZENIA MOŻE NIE ZAWSZE SIĘ OPŁACA ALE NA PEWNO ZAWSZE WARTO

Dlatego róbcie wszystko, aby Wasze marzenia, były realnymi celami z odroczonym terminem realizacji……………”