Dzisiaj świętowaliśmy narodziny Dzieciątka Jezus – narodziny największej miłości, nadziei i prawdy. W atmosferze radości i jedności obejrzeliśmy Jasełka przygotowane przez Panią mgr Aleksandrę Bajorską – Przydatek. Pod jej czujnym okiem młodzież przedstawiła Jasełka we współczesnej odsłonie, rozważając realia życia współczesnego człowieka, jego zagubienie, nietolerancję i obojętność na potrzeby innych oraz przejawy nieuczciwości i dekadentyzmu. Jednak na cały Ból współczesnego człowieka przychodzi w końcowej części Jasełek charyzmatyczny Głos Boga, który zachęca do rozważań nad sensem istnienia i postępowania, jest nadzieją na lepsze jutro, jaśniejącym światłem  w mroku codzienności. Niech te narodziny Dzieciątka Jezus będą narodzinami miłości, pokory, dobra dla całego świata.

Po Jasełkach spotkaliśmy się wszyscy przy stole wigilijnym, dzieląc się opłatkiem oraz wspólnie przygotowanymi tradycyjnymi potrawami. A wszystko w niepowtarzalnym świątecznym nastroju, przy akompaniamencie nastrojowej gitary akustycznej i wspólnym śpiewaniu klimatycznych polskich kolęd.

Życzymy wszystkim szczęśliwych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia w atmosferze rodzinnego ciepła, miłości i spokoju.

Dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy i uczniowie I Ogólnokształcącego Liceum Akademickiego im. Janiny Kossakowskiej – Dębickiej w Kielcach.