Tradycyjnie  studniówka I Ogólnokształcącego Liceum Akademickiego im Janiny Kossakowskiej –Dębickiej odbyła się w Sali Lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury. W części oficjalnej Dyrektor Szkoły powitał uczestników balu słowami:

„Nasz wielki Rodak Jan Paweł II powiedział ,, Młodość jest trudna, dlatego trudna, że piękna…’’  Z dumą patrzę na was dzisiaj, wasz elegancki strój dodaje wam powagi i dostojności a to zobowiązuje. Już za kilka miesięcy staniecie przed wielką życiową szansą. Nie zmarnujcie żadnej chwili, nie zmarnujcie własnych marzeń. Jesteście przyszłością , to wy będziecie zmieniać  rzeczywistość . Już dziś zadbajcie o to aby fundamenty budowli, którą będziecie wznosić były mocne. Nie budujcie na piasku! Dzisiaj bawcie się, cieszcie się chwilą. Niech dzisiejsza noc będzie tą najwspanialszą, jedyną, niezapomnianą.

Drodzy Państwo, po raz czwarty mam zaszczyt powiedzieć, że bal studniówkowy I Ogólnokształcącego Liceum Akademickiego im. Janiny Kossakowskiej – Dębickiej w Kielcach uważam za rozpoczęty.

A zatem   Drodzy Państwo  – niech żyje bal ! ’’